اولین گام رسیدن به اقتصاد مقاومتی خواست واقعی مسئولین است

بدون تصویر

اولین گام رسیدن به اقتصاد مقاومتی خواست واقعی مسئولین است

۲۱ فروردین ۱۳۹۶ دیدگاه‌ها برای اولین گام رسیدن به اقتصاد مقاومتی خواست واقعی مسئولین است بسته هستند 0 دسته : دسته‌بندی نشده ، مصاحبه‌ها ، مطالب عمومی

“امین عباسی” در گفت‌وگو با خبرنگار “صدای آزاد” درباره اینکه چگونه می‌توان به سوی اقتصاد مقاومتی حرکت کرد، گفت: «باید توجه کنیم که اقتصاد مقاومتی مدنظر رهبری، یک پروژه نیست بلکه یک مسیر است پس مؤلفه‌های متعددی را در‌برمی‌گیرد که اولین و مهم‌ترین آن‌ها در مورد متولیان اقتصادی کشور ما است زیرا در کشور ما اقتصاد در دستان دولت قرار دارد و رانت در این میان مهم است. پس اولین گام، خواست واقعی مسئولین برای رسیدن به این هدف است.

وی در ادامه افزود: منظور از مسئولین فقط دولت نیست، رسیدن به این هدف نیازمند همکاری طولانی‌مدت مجلس نیز می‌باشد، یک همکاری بدون سیاسی‌کاری و بدون قصد تلافی‌گری‌های سیاسی.

سخنگوی سیاسی اتحادیه سوم تشکلات دانشجویی دانشگاه آزاد در ادامه صحبت‌‌های خود گفت: گام سوم رسیدن به این هدف از سوی جامعه و مردم است، یعنی ایشان به مسولین اعتماد کنند و همسو با آن‌ها قدم بردارند.

وی تصریح کرد: بی‌تردید، اقتصاد مقاومتی به این معنا نیست که اطراف خودمان را حصار بکشیم و با دیگران قطع رابطه کنیم بلکه باید به سوی اقتصاد بومی برویم و این مهم نیازمند همراهی مردم است.

عباسی در ادامه درباره نقش قوه قضاییه در این راه گفت: متأسفانه در سال‌های اخیر چنین باب شده که اول اتفاقی پیش می‌آید بعداً دستگاه قضایی وارد عمل می‌شود در حالی که چه بهتر است که مسئولین قضایی اسباب پیشگیری را فراهم کنند و همچنین قوه قضاییه باید به گونه‌ای رفتار کند که اعتماد مردم از بین نرود و در هنگام برخوردها بدون هیاهو عمل نمایند.

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان کازرون در ادامه گفت: حرف‌های من به این معنا نیست که شفافیت از بین برود بلکه باید عوامل اساسی فسادهای اقتصادی که از موانع اصلی حرکت به سوی اقتصاد مقاومتی محسوب می‌شوند معرفی شوند و برخورد جدی با آن‌ها صورت بگیرد تا اعتماد مردم هم کسب شود.

این فعال دانشجویی در انتهای صحبت‌های خود به نقش دانشجویان برای نیل به این هدف پرداخت و گفت: دانشجو همواره سنگ زیرین آسیاب بوده است و خوش‌بختانه مصلحت‌اندیش نیست و به قول شهید بهشتی مؤذن جامعه است و همانطور که حضرت امام فرمودند دانشگاه مبدأ همه تحولات است پس دانشجویان نقش اساسی دارد، ما می‌توانیم با انجام کارهای تحقیقاتی و علمی به پیشبرد این راه کمک کنیم.

1