مسئله فرهنگ به پوشش ظاهری و کف خیابان‌ها محدود نیست

گذاری بر دموکراسی

مسئله فرهنگ به پوشش ظاهری و کف خیابان‌ها محدود نیست

۲۱ فروردین ۱۳۹۶ دیدگاه‌ها برای مسئله فرهنگ به پوشش ظاهری و کف خیابان‌ها محدود نیست بسته هستند 15875 دسته : اطلاعیه‌ها ، دسته‌بندی نشده ، مطالب عمومی ، یادداشت برچسب ها :

دبیر سیاسی و سخنگوی اتحادیه سوم (مجمع اسلامی دانشجویان) گفت: حل مشکلات فرهنگی یک پروژه نیست بلکه یک عمل درازمدت است.

“امین عباسی” سخنگوی اتحادیه سوم دانشگاه‌های آزاد اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار صدای آزاد، درباره صحبت‌های اخیر رسانه‌ها درباره مسائل فرهنگی گفت: متأسفانه مسئولین دوباره دارند راه را اشتباه می‌روند و مجددا مسئله فرهنگ را فقط به پوشش ظاهری و کف خیابان‌ها محدود کرده‌اند.

وی در ادامه گفت: درست است که مسئله پوشش هم بخشی از مشکلات است؛ اما عمده مشکلات ما نهفته در خانواده‌ها و به بیان دیگر در عمق جامعه است.

او برخی از این مشکلات را اینگونه برشمرد: عدم خودباوری و حتی مشکلات اشتغال که به ظاهر یک مسئله اقتصادی‌ست؛ اما تأثیر به‌سزایی در فرهنگ دارد؛ همچنین فقر، بی‌اعتمادی به مسئولین و جابه‌جایی ارزش‌ها خصوصا در میان مسئولین از عمده مشکلات فرهنگی ما به حساب می‌آید.

عباسی راه حل عبور از این مشکلات را این‌چنین بیان کرد: مشکلات فرهنگی را متولیان فرهنگی ما نه به صورت اعمال قهرآمیز بلکه با کارهای کارشناسی دقیق و تخصیص بودجه مناسب باید حل کنند و همچنین در این امر باید به این توجه داشته باشیم که نمی‌توان با یک نسخه واحد معضلات فرهنگی را حل کرد.

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان کازرون در ادامه گفت: ما اگر به جوانان فرصت بروز بدهیم دیگر شاهد این نخواهیم بود که وی هیجان جوانی را که موتور مولد جوامع است به امور ظاهری، مثل مو و لباس معطوف کند.

این فعال دانشجویی به نقش صدا و سیما در این امر اشاره کرد و گفت: صدا و سیما باید بدون گرایش‌های یکجانبه از خلاقیت جوانان استفاده کند و همانگونه که به‌زعم من در عید خوب عمل کرد رفتار کند.

او در انتها مجددا به اینکه “مشکلات فرهنگی در کف خیابان‌ها حل نمی‌شود” تأکید کرد و گفت: حل مشکلات فرهنگی یک پروژه نیست بلکه یک عمل درازمدت است و مؤلفه‌های سیاسی، اجتماعی و اقتصادی را در برمی‌گیرد که یک روزه نمی‌توان به نتیجه رسید و اگر اینگونه به قضیه نگاه کنیم در انتهای راه و با نگاه به عقب، صرفا یکسری هزینه و کنگره و همایش بی‌فایده را خواهیم داشت.

 

1