مصاحبه با سایت خبری تحلیلی راه دانشجو

گذاری بر دموکراسی

مصاحبه با سایت خبری تحلیلی راه دانشجو

۲۱ فروردین ۱۳۹۶ دیدگاه‌ها برای مصاحبه با سایت خبری تحلیلی راه دانشجو بسته هستند 0 دسته : دسته‌بندی نشده ، مصاحبه‌ها ، مطالب عمومی

سخنگوی اتحادیه سوم تشکل های دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: از اشخاص و گروه های مختلف سیاسی درخواست می کنیم که دولت آینده و حجت الاسلام روحانی را برای انتخاب اعضای کابینه اش تحت فشار نگذارند و سعی نکنند با فشار از سوی اخبار و رسانه ها و یا شایعات عوام‌فریبانه گروه خاصی را به دولت جدید تحمیل کنند.

امین عباسی در گفت و گو با راه دانشجو با بیان اینکه احزاب و گروه ها نباید به دولتی که شعارش دولت اعتدال است، برای انتخاب اعضای کابینه اش فشار بیاورند، اظهار داشت: برخی از کسانی که در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری از دولت دکتر روحانی حمایت کردند و یا حمایتی نکردند از دولت وی سهم خواهی نکنند، بلکه اجازه دهند رئیس جمهور منتخب مردم در فضایی آرام و توأم با عقلانیت افراد و اعضای کابینه دولت خود را انتخاب کند. قرار نیست در دولت جدید به کسی باج داده شود.

وی در ادامه افزود: تشکل های دانشجویی پیش از این پیشنهاداتی به دولت جدید برای انتخاب اعضای کابینه داده اند، اما تنها در حد یک پیشنهاد و نه بیشتر، در حالی که برخی از اشخاص و گروه های خاص سیاسی دولت جدید را برای انتخاب اعضای کابینه تحت فشار قرار داده اند و این فشار، منطقی و قابل قبول نیست.

عباسی خاطرنشان کرد: برخی از اشخاص و گروه های سیاسی نیز عمدا و یا سهوا شیطنت هایی هم می کنند، به گونه ای که برخی از کسانی که در انتخابات شکست خوردند اعتقادی به دولت جدید ندارند و مخالف شکل گیری کابینه وحدت ملی هستند. این افراد با شایعه پراکنی در میان اذهان عمومی مردم و یا در رسانه های خبری و فضای مجازی، توقعات کاذب در جامعه ایجاد می کنند و در واقع بستر توقعات بالا و نه بجا از دولت جدید را می گسترانند.

وی بیان داشت: این توقعات غیر علمی و غیر عملیاتی مبنی بر اینست که دولت جدید ظرف  ۲تا ۳ ماه آینده همه مشکلات کشور را رفع و رجوع می کند. در حالی که به لحاظ منطقی و عقلانی حل مشکلات فعلی کشور به زمان نیاز دارد و مشکلات فعلی یک شبه به وجود نیامده اند که یک شبه هم حل شوند. بنابراین بالا بردن سطح توقعات جامعه از دولت شیطنت هایی است که برخی از گروه ها و جریان های خاص سیاسی در فضای جامعه ایجاد می کنند.

سخنگوی اتحادیه سوم تشکل های دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: با این شیطنت ها، دولت جدید وارد بازی دو سر باخت یعنی (باخت- باخت) می شود در حالی که دولت جدید نمی تواند یک شبه معجزه کند، طبیعتا مشکلات موجود با گذشت زمان و با همکاری و مشارکت مردم و همچنین شکل گیری کابینه وحدت ملی حل می شود و این طبیعی ترین شیوه ممکن برای حل مشکلات کشور است.

عباسی اظهار داشت: توقعات نابه‌جا و غیرعملیاتی از دولت جدید در حقیقت جفایی است در حق مردمی که حماسه سیاسی کشور را رقم زدند و باعث سرخوردگی مردم و سلب اعتماد آنها به دولت می شود. دود این شیطنت ها به چشم مردم، دولت و رهبری و حاکمیت جامعه می رود.

وی اذعان داشت: تشکل های دانشجویی طبق معمول هر جایی حس کنند خطایی عمدی و یا سهوی در حال انجام است، به عنوان چشم و گوش نظام و دولت برای انتقاد از عملکرد آنها بپا می خیزد. امیدواریم رفتارهای موجود با دولت تدبیر و امید مبنی بر ایجاد توقعات نا به جا در جامعه از دولت و تحمیل افرادی خاصی برای حضور در کابینه دولت جدید رفتارهایی سهوی باشد و این مسئله اصلاح شود.

www.rahedaneshjou.ir

1