نمایندگان مجلس به سوگندنامه‌ خود پایبند باشند

امین عباسی

نمایندگان مجلس به سوگندنامه‌ خود پایبند باشند

۲۱ فروردین ۱۳۹۶ دیدگاه‌ها برای نمایندگان مجلس به سوگندنامه‌ خود پایبند باشند بسته هستند 15868 دسته : دسته‌بندی نشده ، مطالب عمومی ، یادداشت
عده‌ای در مجلس با سیاسی‌کاری و به دلیل آنکه در انتخابات ریاست‌ جمهوری ۹۲ از رای مردم به روحانی ناراحت‌اند می‌خواهند با هیجان کاذب از مردمی که به گزینه و تفکر جناح مطبوعشان رای نداده‌اند انتقام بگیرند.

“پایگاه دانشجویی صدای آزاد”(sedayeazad.com):

یک فعال دانشجویی گفت: اساسی استیضاح و سوال حق قانونی نمایندگان است ولی این امر حقی‌ست که با رای مردم به نمایندگان داده شده است و به نوعی حق‌الناس است و نباید از این حق استفاده شخصی و گروهی کنند.
” امین عباسی” در گفت‌وگو با خبرنگار “صدای آزاد” گفت: طبق اصل ۸۹ قانون اساسی استیضاح و سوال حق قانونی نمایندگان است ولی این امر حقی‌ست که با رای مردم به نمایندگان داده شده است و به نوعی حق‌الناس است و نباید از این حق استفاده شخصی و گروهی کنند و نمایندگان باید توجه کنند که طبق اصل ۶۷ قانون اساسی که در مورد سوگندنامه نمایندگان است گفته می‌شود که تعهد می‌کنند که حافظ منافع ملی و قانون اساسی خواهند بود و نه منافع شخصی و گروهی‌یشان.
وی در ادامه افزود: به نظر من عده‌ای در مجلس با سیاسی‌کاری و به دلیل آنکه در انتخابات ریاست‌ جمهوری ۹۲ از رای مردم به روحانی ناراحت‌اند می‌خواهند با هیجان کاذب از مردمی که به گزینه و تفکر جناح مطبوعشان رای نداده‌اند انتقام بگیرند که نمونه بارز آن استیضاح وزیر علوم یا زمزمه‌های سوال و استیضاح دیگران وزیران در آینده نه چندان دور.
این فعال دانشجویی همچنین گفت: ما از عقلای مجلس می‌خواهیم که جلوی حاشیه‌سازی این عده را بگیرند زیرا با این حواشی در وهله اول به ولی نعمتان نظام یعنی مردم ضربه می‌زنند و پس از آن شان و منزلت مجلس را از بین می‌برند.
عباسی در انتهای صحبت‌های خود گفت: در پایان همه نمایندگان را ارجاع می‌دهم به گفته‌های اخیر رهبری که فرمودند نقد باید منصفانه و سازنده باشد و با تخریب و سنگ‌ اندازی متفاوت است و از نمایندگان می‌خواهم که به مفاد سوگندنامه‌یشان پایبند باشند و در مورد موکلین خود حق را ادا کنند.

 

1