امین عباسی

مهندس امین عباسی در سال ۱۳۶۰ در شهرستان کازرون در خانواده مذهبی از عشایر ایل قشقایی به دنیا آمد . وی آخرین فرزند خانواده می باشد . دوران تحصیلات ابتدائی را در زادگاهش ( روستای بیدزرد از توابع بخش جره و بالاده شهرستان کازرون) و تحصیلات متوسطه را در شهر کازرون به اتمام رسانید . پس از اتمام تحصیلات دبیرستان ، خدمت مقدس سربازی را در تیپ ۵۵ هوابرد شیراز از سال ۱۳۷۹ شروع و در سال ۱۳۸۱ به پایان رساند. در سال ۱۳۸۲ در رشته نرم افزار کامپیوتر وارد آموزشکده فنی سما کازرون گردید و در حین تحصیل دبیر سیاسی نشریه آناهیتا چاپ آموزشکده سما را عهده دار بود. بعد از اتمام تحصیل در مقطع کاردانی و با راه اندازی پروژه های مسکن مهر به عنوان ناظر بر سامانه های تعاونی های مسکن مهر شهرستان کازرون تا سال ۱۳۸۹ مشغول به کار شد و به دلیل نقد هایی که به نحوه اجرا و واگذاری پروژهای مسکن مهر داشت از سمت خود استعفا داد و در سال ۱۳۹۰ در رشته مهندسی نرم افزار کامپیوتر وارد دانشگاه آزاد اسلامی کازرون گردید و در بدو ورود به دانشگاه به عضویت انجمن اسلامی دانشجویان درآمد و در همان سال در انتخابات شورای مرکزی انجمن اسلامی شرکت نمود و با کسب حداکثر قاطع آراء به عنوان نفر اول انتخاب و برای مدت یکسال مسئولیت انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد کازرون را بر عهده داشت. همزمان با فعالیت دانشجویی ( دبیر انجمن و ادامه تحصیل) مشاور رئیس دانشگاه بود و مدیر مسئولی نشریه دانشجوی فردا را نیز عهده دار بود.

در سال ۱۳۹۱ در انتخابات مجمع اسلامی دانشجویان دانشگاههای آزاد اسلامی سراسر کشور(اتحادیه سوم) شرکت کرده و به عنوان شورای مرکزی اتحادیه کشوری در آمد و در آن شورا مسئولیت دبیر سیاسی و سخنگو مجمع اسلامی دانشجویان را بر عهده گرفت . و در اکثر مناظرات و موضع گیری های انتقادی نسبت به دولت وقت شهره دانشجویان بود و تا جایی که جزء اولین نفراتی در کشور بود که با توجه به وضع موجود در خصوص انتصاب سعید مرتضوی بر سازمان تامین اجتماعی موضع شفاف ، روشن و انتقادی گرفته و بیانه اعتراضی در خصوص تصمیم رئیس جمهور وقت تنظیم و منتشر نمود . در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۹۲ به عنوان دبیر کمیته مشارکت حداکثری دانشجویان دانشگاههای آزاد اسلامی استان فارس انتخاب گردید.

۶ مرداد ۱۳۹۲ به عنوان نماینده تشکلهای اسلامی سیاسی دانشگاههای آزاد اسلامی سراسر کشور در دیدار با مقام معظم رهبری انتخاب و صحبتهای شجاعانه ای را در خصوص چگونگی مغفول ماندن برخی از اصول فصل سوم و فصل چهارم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و کیفیت سیستم آموزشی کشور داشتند که مورد تحصین مقام معظم رهبری قرار گرفتند.

در همان سال به مناسب روز دانشجو در حسینیه جماران در حضور یادگار امام (ره) آیت الله سید حسن آقای خمینی به نمایندگی از طرف دانشجویان ، ایراد سخن داشتندکه مورد تشویق دانشجویان و مهمانان ویژه مراسم ( آیت الله موسوی بجنوردی ، حجت الاسلام مجید انصاری ، حجت الاسلام اشراقی ، حجت الاسلام عسکری ) قرار گرفت . در سال ۱۳۹۲ از دانشگاه آزاد اسلامی فارغ التحصیل گردید و همکاری خود را به صورت رسمی با حزب مردم سالاری به عنوان قائم مقام حزب در استان فارس شروع نمود. در فروردین ۱۳۹۴ به سمت معاونت توسعه مدیریت شرکت آتی شهر هوشمند ایرانیان وابسته به سازمان همیاری شهرداری های استان فارس منصوب گردید . در تابستان همان سال با حفظ سمت ، مدیر بهره برداری در پروژه هوشمند سازی لونا پارک شیراز نیز بود . در سال ۱۳۹۵ مدیر بهره برداری کنترل مکانیزه پارک حاشیه ای خودرو شهر شیراز منصوب شد و در اسفند ۱۳۹۵ در انتخابات کنگره کشوری حزب مردم سالاری شرکت نمود و با کسب اکثریت قاطع آراء به عنوان نفر اول انتخاب و به عضویت شورای مرکزی حزب مردم سالاری کشور درآمد در سال ۱۳۹۷ همانند کنگره پیشین حزب برای مرتبه دوم با شرکت درکنگره و انتخابات حزب مردم سالاری مجددا به عضویت شورای مرکزی حزب مردم سالاری درآمد. در همین سال در مقطع کارشناسی ارشد رشته مدیریت امور شهری مشغول به تحصیل شد و پایان نامه کارشناسی ارشد خود را با عنوان بررسی نقش و جایگاه تصمیم گیری مدیران شهری در ارائه خدمات بهینه و یکپارچه به شهروندان دفاع کرده و موفق به اخذ مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد در رشته مدیریت امور شهری گردید. شایان ذکر است که ایشان مولف چهار کتاب کودک با موضوع آموزش و ترویج فرهنگ ترافیک نیز می باشد. در آبان ماه ۱۳۹۸ با درگذشت مرحوم دکتر کریم عباسی ( دبیر حزب مردم سالاری استان فارس) به عنوان جانشین ایشان و دبیر حزب مردم سالاری شاخه استان فارس انتخاب و تاکنون همکاری خود را به عنوان دبیر حزب مردم سالاری شاخه استان فارس ادامه داده است.کارشناس مرکز کنترل ترافیک شهرداری شیراز، رئیس اداره آموزش و ترویج فرهنگ ترافیک شهرداری شیراز، مشاور و معاون اجرایی رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز، مشاور اعضا و کمیسیونهای متعدد شورای اسلامی شهر شیراز را در کارنامه خود داشته و همچنان در سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز مشغول به فعالیت می باشد.

پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن